Kiirem info teenuste kohta:

Aga mis siis saab, kui mul ei teki biojäätmeid?

Vastavalt jäätmeseadusele on jäätmete liigiti sorteerimine kohustuslik kõikidel kinnistutel, sõltumata kinnistu sihtotstarbest.

Biojäätmete kogumine on osa korraldatud jäätmeveost ja kõigil kinnistutel, kus antakse üle segaolmejäätmeid, tuleb tagada ka biojäätmete liigiti kogumine ja vedajale üle andmine eraldi mahutiga. Erandina on kuni kahe korteriga elamutel võimalik taotleda linnaosa valitsuselt nõusolekut biojäätmete kohapeal kompostimiseks. Sellisel juhul biojäätmete mahutit olema ei pea. Kompostimise taotluse saate esitada siin või saata taotlus koos kompostri fotoga linnaosa valitsusele.

Kõik kinnistud, kes ei ole saanud nõusolekut kompostimiseks on automaatselt liidetud biojäätmete äraveo teenusega ning mahuti puudumine ei vabasta teenuse osutamise eest tasumist.

Biojäätmete hulka kuuluvad lisaks toidujäätmetele ka aia- ja haljastujäätmed, mida võib biojäätmete mahutisse panna niipalju, et ei ületaks mahuti kandevõimet. Vastasel juhul võib see tühjendamisel puruneda.

Juhul kui biojäätmeid tekib vähe siis on võimalik biojäätmete mahutit ja kompostrit ka naaberkinnistuga ühiselt kasutada. Ühismahutit on lubatud kasutada üksnes ühise õuealaga korter- ja ridaelamutes või kõrvuti asetsevatel kinnistutel tekkivate jäätmete kogumiseks. Ühismahuti kasutamine tuleb kooskõlastada Tallinna Strateegiakeskuse ja oma linnaosavalitsusega. Digiallkirjastatud taotlus tuleb saata aadressile jaatmed@tallinnlv.ee. Ühismahuti kasutamiseks vormistage ühismahuti leping: www.tallinnavedu.ee. Ühismahuti taotluse blanketi leiate siit.

Kompostrit on lubatud ühiselt kasutada ühise õuealaga paarismaja, kuni kahe ridaelamuboksi või kuni kahe kõrvuti asetseva üksikelamu kinnistul. Ühiskompostri taotluse blanketi leiate siit.

Kui kinnistul ei ole korraldatud biojäätmete liigiti kogumist, siis loeb jäätmevedaja Teid automaatselt biojäätmete veoga liitunuks ning mahuti puudumine ei vabasta teenuse eest tasumisest.