Kiirem info teenuste kohta:

PABER JA PAPP. Taaskasutatud jäätmete uus elu

PABER JA PAPP

Prügi ringlussevõtt Eestis: taaskasutatud jäätmete uus elu

Paber ja papp: pappkastid ja -karbid, paberkotid, pakkepaber, puhtad ja kuivad toidu papp- ja paberpakendid, ajalehed, ajakirjad, kirjutus- ja koopiapaber, kataloogid ja reklaammaterjalid, töövihikud, paberist ja kartongist kaustikud, trükiga ja puhas kirja- ning joonistuspaber, kontoripaber, papp ja jõupaber, kileaknata ümbrikud, raamatud (ilma kõvade kaanteta). 

EI SOBI: väga määrdunud ja vettinud papp ja paber, pehme paber,pabersalvrätid, majapidamispaber, kasutatud pabernõud, kleebised, teibid, kommipaberid, jäätisepaberid, lamineeritud või kiletatud paber ning kõik, mis sisaldab peale paberi ja kartongi veel muid materjale, näiteks fooliumi või kilet (nt mahlapakid, raamatukaaned).

Mis saab edasi? Eestis kogutakse paber ja papp eraldi konteinerisse ning suunatakse seejärel taaskasutusse. Paberist ja papist pakendeid ning ajalehti saab taaskasutada uue paberi ja papi tootmiseks. Paljud ettevõtted kasutavad taaskasutatud paberit ja pappi oma toodete pakendamiseks, aidates vähendada keskkonnakahju.