Kiirem info teenuste kohta:

KLAASPAKEND. Taaskasutatud jäätmete uus elu

KLAASPAKEND

Prügi ringlussevõtt Eestis: taaskasutatud jäätmete uus elu

KLAASPAKEND: klaastaara ehk kõik eri värvi klaasist pudelid ja purgid, sh karastusjookide ja alkohoolsete jookide pudelid, õlipudelid, supi- ja moosipurgid ning lõhnaõlipudelid.

EI SOBI: (pool)täis klaaspudelid ja -purgid, leht-, peegel- ja autoklaas, portselanist, keraamikast või savist nõud ja potid, kuumuskindel klaas (ahjuvormid, kohvikannud), pirnid ja lambid, optiline klaas, ohtlike ainete pakendid (nt lahustipudelid).

Mis saab edasi? Klaaspakendid kogutakse klaasikonteinerisse või viiakse jäätmejaama. Klaas on täielikult taaskasutatav materjal, mis võimaldab säästa loodusressursse ja energiat uute klaaspakendite tootmisel. Klaaspakendite taaskasutamiseks on Eestis loodud lai võrgustik. Kogutud klaas suunatakse klaasitööstusesse, kus vanad pudelid purustatakse ja sulatatakse ning seejärel vormitakse sulaklaasist uued klaaspudelid ja -purgid. Klaaspudel saab uue elu näiteks uue klaaspudeli, supipurgi või lauanõuna. Klaasi sulatamisel võib taaskasutatav materjal moodustada kuni 80 protsenti toorainest.