Kiirem info teenuste kohta:

REHVID. Taaskasutatud jäätmete uus elu

REHVID

Prügi ringlussevõtt Eestis: taaskasutatud jäätmete uus elu

Rehvid:autorehvid, mootorratta rehvid, ATV rehvid, veoauto rehvid, jalgrattarehvid jms.

Mis saab edasi? Vanarehvid saab üle anda tootja- ja tootjavastutusorganisatsiooni (MTÜ Rehviringlus) määratud kogumiskohta, jäätmejaama, uut rehvi ostes turustaja müügikohta või rehviettevõtjale. 

Vanarehvidele ei ole veel leitud laialdast ja tõhusat viisi taaskasutuseks. Küll aga toodetakse neist näiteks mänguväljakute pinnakattematerjale, mis on vastupidavad ja pehmed ning muudavad mängimise lapsele ohutuks. Samuti võib vanu rehve ringlusse võtta näiteks täiteainena tee-ehituses või tee äärtesse kaitseribade ja helisummutusbarjääride rajamisel, kuid see lahendus on tekitanud palju retoorikat ja vaidlusi. 

Kasutatud rehve on võimalik kasutada ka originaalkujul, näiteks linnaruumis treppide, pinkide ning muu linnamööbli või kujunduselementidena. Vanarehve on kasutatud näiteks lillepottide, liivakastide, kiikede ja muude lasteatraktsioonidena ning neist on ehitatud seinu ökomajadele ja abihoonetele. Lisaks on võimalik tuua rehvid disainielemendina kasutusse lambikuplite, mööbli ning teiste sise- ja välisdekoratsioonide loomisel.