Kiirem info teenuste kohta:

BIOJÄÄTMED

BIOJÄÄTMED

Biolagunevatest jäätmetest toodame kvaliteetset komposti, mida saab kasutada haljastuses, rekultiveerimisel ja põllumajanduses.

Biojäätmed tuleb koguda olmejäätmetest eraldi, et neid oleks võimalik ringlusesse suunata – kompostida. TJT AS võtab vastu biojäätmeid, mis koosnevad peamiselt toidu ja haljastusjäätmetest.

Orgaanilist materjali, mille loodus suudab iseseisvalt lagundada kuudega, on võimalik kaasaegse tehnoloogiaga ja kontrollitud tingimustes lagundada optimaalsemalt ja kiiremini, vähendades selle aja vaid mõne nädalani. Selleks töödeldakse TJT AS-i orgaaniliste jäätmete kogumisplatsil liigiti kogutud biolagunevaid jäätmeid, haljastus- ja pargijäätmeid ning kolmanda kategooria loomseid jäätmeid.

Biojäätmete kompostimine toimub kooskõlas Euroopas tunnustatud jäätmekäitlusnormidega, kus biojäätmed segatakse hakkepuiduga ning suunatakse kompostimisse.

Eestis reguleerib komposti tootmist Keskkonnaministri 08.04.2013 määrus nr 7 „Biolagunevatest jäätmetest komposti tootmise nõuded“.

Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS Põllumajandus- ja Toiduameti tunnustusega komposteerimisettevõte. Toodetavale kompostile on Taaskasutatavate Materjalide Sertifitseerimiskeskus SA poolt väljastatud toote sertifikaat.

Biojäätmete konteinerisse SOBIVAD: riknenud toit ja toidujäätmed, tahked riknenud puu- ja köögiviljad ja nende koored, liha- ja kalajäätmed, kalaluud, muna- ja pähklikoored, majapidamispaber, pabersalvrätid, kohvipaks, kohvifiltrid, lõikelilled, ilma potita toataimed, teepakid, pabermassist munarestid.

Biojäätmete konteinerisse EI SOBI: vedelad toidujäägid, tavalised kilekotid, toidupakendid, kiletatud või vahatatud pinnaga või kileaknaga paberkotid ja papp, vanad ravimid, toidupakendid, kassiliiv, tolmuimejakotid, kasutatud ühekordsed toidunõud, muud bioloogiliselt mittelagunevad jäätmed, ohtlikud jäätmed, suitsukonid, kile, metall, klaas, tuhk jms, mis ei ole komposteeruv materjal.